Matchos istorija - iš kur atsirado ši ypatinga arbata?

Matchos istorija - iš kur atsirado ši ypatinga arbata?

Kai išgirsti klausimą: „iš kur atsirado Matcha“? Jis iš pradžių atrodo labai banalus, bet iš tiesų, šiame arbatos gėrime slypi gili istorija - dėl to yra verta apie tai sužinoti daugiau.

Kai kalba eina apie Matchą, pirmasis dalykas kuris šauna į galvą yra Japonija. Matchos pupuliarumui didelę svarbą turėjo tradicinės arbatos gėrimo ceremonijos, kurios taip pat padėjo sukurti šiuolaikinį Matchos gamybos metodą. 

Tačiau dažnai žmonės nustemba kai sužino, kad Matchos istorija yra kur kas senesnė ir, kad jos istorija prasidėjo ne Japonijoje, o Kinijoje. Kinai pirmieji pradėjo malti žaliąją arbatą ir pats žodis „Matcha“ yra kilęs iš kinų kalbos, kuris reiškia „miltelinė arbata”. 

Paslaptinga žaliosios arbatos istorija mena dar 8-tą amžių, o 12-tame amžiuje iš garais apdorotų džiovintų lapelių - išpopuliarėjo miltelių pavidalo arbatos gaminimo būdas. Būtent šis arbatos ruošimo metodas ir patraukė vieno japonų budistų vienuolio Mjoano Eisai akį.

Mjoanas Eisai pastebėjo, kad geriant Matchą pagerėjo jo ZEN meditacijos seansai, nes atsirado ramaus budrumo būsena. Šiandien žinome, kad taip yra dėl Matcha sudėtyje esančio kofeino ir L-teanino tarpusavio sąveikos.  

Galiausiai šį naują atradimą vienuolis su savimi parsivežė į Japoniją. Būtent Japonijoje ir įvyko svarbus lūžis, kuris iki šių dienų išlieka svarbia dalimi Matchos arbatos gamyboje. Tai yra arbatos auginimas šešėlyje, likus 2-4 savaitėms iki derliaus nuėmimo. 

Šis procesas padeda išsaugoti kur kas daugiau naudingųjų medžiagų, suteikia Matchai daugiau Umami skonio ir sumažina standartinį žalios arbatos kartumą. 

Manoma, kad auginimas šešėlyje buvo atrastas atsitiktinai, kai japonų arbatos augintojai bandė apsaugoti savo arbatos derlių nuo užšalimo, uždengdami arbatos lapus. Na, o viskas kas sekė paskui – yra Matchos istorija, kai ši arbata pradėjo užkariauti ne tik rytiečių, bet ir visų vakariečių širdis. 

Taigi, atsakymas į klausimą: „iš kur atsirado Matcha arbata” - negali būti Japonija ar Kinija. Verčiau, tai serija laimingų atsitiktinumų prie kurių prisidėjo abi tautos.

Pradėkite savo Matcha kelionę jau šiandien!

Grįžti į tinklaraštį