Kas yra matcha arbata? Viskas ką reikia žinoti

Kas yra matcha arbata? Viskas ką reikia žinoti

Visi žinome kas yra žalioji arbata. Dauguma taip pat žinome, kad Matcha (liet. mačia) irgi yra žalioji arbata. Bet tikrai ne kiekvienas pasakys kas tiksliai yra matcha arbata ir kuom ji skiriasi nuo įprastos žaliosios arbatos, kuri dažnu atveju yra kur kas pigesnė. 

Kas yra matcha arbata?

Trumpai pasakius, matcha arbata yra specialiai užaugintų jaunų žaliosios arbatos lapeliu milteliai. Nors atrodo, jog daugumos žmonių gyvenime matcha atsirado gana neseniai, neapsigaukite - tai yra labai senas gėrimas apipintas giliomis tradicijomis ir įspūdingu poveikiu sveikatai.Matcha arbata senovės Kinai mėgavosi jau nuo 8-to amžiaus, o nuo 12-to amžiaus ji pradėjo populiarėti ir Japonijoje, kurioje tai tapo svarbia kultūros dalimi. Sužinokite daugiau apie matchos istoriją čia.

Kuo ji skiriasi nuo paprastos žaliosios arbatos?

Vienintelis tikras matcha ir žaliosios arbatos panašumas yra tas, kad jos abi gaunamos iš to paties augalo. Daugiau apie tai, kuo matcha skiriasi nuo žaliosios arbatos, galite paskaityti čia. Tačiau apibendrinant galima pasakyti, kad matcha auginimo ir apdorojimo procesas skiriasi nuo standartinės žaliosios arbatos. Dėl šio skirtumo matcha įgauna unikalų skonį, papildomą maistinę vertę, na ir didesnę kainą. Be to, gerdami matchą nuryjate visą arbatos lapelį, todėl gaunate visą žaliosios arbatos augalo maistinę vertę.

Koks jos skonis?

Nors gaminama iš žaliosios arbatos lapų, matcha yra saldesnė ir švelnesnis už įprastą žaliąją arbatą. Svarbus matchos skonio elementas yra tai, kad ji turi kur kas sudėtingesnį ir stipresnį Umami skonį nei įprasta žalia arbata. Žmonės taip pat dažnai apibūdina matcha kaip turinčią "žolės" kvapą ir skonį. Mūsų matcha arbata yra švelnaus skonio, todėl tinka pradedantiesiems. Visgi, jos skonis gali patikti ne visiems, todėl tokiu atveju rekomenduojame išmėginti mūsų įvairių skonių matcha arbatas. 

Kofeino kiekis

Matcha arbata turi kur kas daugiau kofeino (apie 70mg) nei paprasta žalioji arbata (apie 28mg) , todėl gali būti puiki alternatyva kasdieniui kavos puodeliui, kuris vidutiniškai turi apie 100mg kofeino.

Matcha suteikia energijos, bet nesukelia nerimo

Kofeino kiekiu, Matcha arbata yra tarp žaliosios arbatos ir kavos. Nors kofeino joje yra šiek tiek mažiau, tačiau joje esantis L-teaninas koreguoja kofeino poveikį ir tolygiau paskirsto jo pasisavinimą. Tai reiškia, jog Matcha kofeino poveikis veikia skirtingai nei kavos, energija užplūsta palengva, ji ilgiau sitmuliuoja kūną, tačiau nesukelia jokių nepageidaujamų reiškinių, tokių kaip drebančios rankos ir nerimas. Sužinokite daugiau apie kofeiną esantį Matcha arbatoje.

Matcha nauda sveikatai

Dėl išskirtinio ir unikalaus auginimo ir gamybos proceso, Matcha arbata savyje turi kur kas didesnę maistinę vertę nei paprasta žalioji arbata. Joje gausu antioksidantų, vitaminų ir mineralų, o kasdiena vartojama Matcha arbata pasižymi neįtikėtinomis savybėmis:

 • Optimizuoja smegenų veiklą
 • Gerina širdies darbą
 • Reguliuoja svorį
 • Pakelia nuotaiką
 • Detoksikuoja kepenis

  Sužinokite daugiau apie matcha arbatos naudą sveikatai.

  Įvairūs būdai mėgautis matcha arbata

  Matchą arbatą galima gerti su vandeniu kaip paprastą arbatą, bet šiam gėrimui išpopuliarėjus atsirado daugybė skirtingų būdų kaip ji gali būti paruošiama. Naudojant skirtingus augalinio pieno variantus arba įprastą pieną, tai gali būti šiltas ir kremiškas gėrimas arba šaltas gaivinantis kokteilis. Ji naudojama ir rytinėse košėse, kepiniuose bei saldžiuose patiekaluose. 

  Matcha arbata galima mėgautis dėl skonio arba dėl poveikio, todėl ją nesunku įtraukti į savo kasdienybę

  Atraskite receptus ir būdus kaip mėgautis matcha arbata čia.

  Grįžti į tinklaraštį