Kiek kofeino yra matcha arbatoje?

Kiek kofeino yra matcha arbatoje?

Svarstai pakeisti savo kasdieninį puodelį kavos (ar kelis) į matchą? O gal nori pakeisti ją kitu gėrimu? Pavyzdžiui, Matcha?

Matcha - tai miltelių pavidalo žalioji arbata, gaunama iš augalo Camellia sinensis. Nors matcha gaminama iš to paties augalo kaip ir paprasta žalia arbata, jos auginimo ir paruošimo būdas skiriasi.

Dėl savo auginimo būdo matcha turi labai daug antioksidantų - junginių, kurie apsaugo nuo organizmo ląstelių pažeidimų, galinčių sukelti ligas. Dėl tos pačios priežasties, ji taip pat turi daugiau kofeino nei kitos žaliosios arbatos. 

Matcha kofeino kiekis lyginant su žalia arbata

Paprastoje žalios arbatos puodelyje yra apie 28 miligramai kofeino. Šis skaičius yra apytikslis, nes jo kiekis gali labai skirtis priklausomai nuo pačios arbatos kiekio, šviežumo ir paruošimo.  Paprastai puodelyje matcha, kuris gaminamas iš vieno arbatinio šaukštelio matcha miltelių, yra apie 70 miligramų kofeino. Vėlgi, šitas skaicius gali kisti priklausomai nuo paruošimo.

Tačiau tikriausiai įdomiau būtų palyginti matchą su kavos puodeliu - kas turi daugiau kofeino?

Ar matcha turi tiek pat kofeino kaip kava?

Jei ketinate pereiti nuo kavos prie matcha arbatos, tai galime iškarto pasakyti, kad vidutiniškai, matcha turės mažiau kofeino nei kava. Jeigu vidutinis matcha puodelis turės apie 70mg kofeino, tai toks pat puodelis kavos turės apie 100mg ir daugiau.

Tačiau vien tik kofeino kiekis nepapasakoja visos istorijos. Matcha arbatoje, kitaip nei kavoje, yra L-teanino, kuris, kartu su kofeinu, gali padėti efektyviau sumažinti stresą, nuovargį ir kartu padidinti budrumo jausmą. Todėl jos poveikis nebūtinai yra silpnesnis, jis tiesiog skiriasi. Šis skirtumas ypač aktualus tiems, kurie nori sureguliuoti ir dienos metu palaikyti pastovesnį energijos lygį.

Su matchą nepatirsite vidudienio “energijos nuosmukio”

Jei vienas iš jūsų nusiskundimų dėl kavos yra tas, kad gavus greitą energijos pliūpsnį, ta energija,  praėjus šiek tiek laiko, taip pat greitai nukrenta žemyn, tuomet matcha arbata yra būtent jums.

Prisimenate anksčiau minėta L-teaniną? Ši amino rūgštis taip pat koreguoja kofeino įsisavinimo greitį, todėl sušvelnina staigius energijos pokyčius ir tolygiau ją palaiko. Be to, jis koreguoja kofeino poveiki ir gali padėti išvengti su juo susijusių problemų, tokių kaip drebančios rankos, nerimas ir irzlumas.

Dar daugiau sveikatos privalumų

Matcha turi daugybę privalumų sveikatai. Skaitykite daugiau apie tai čia.

Pradėkite savo matcha kelione jau šiandien!

Grįžti į tinklaraštį